August 23, 2017

Williston second semester honor roll

High Honors

Jacob R. Allaire

Nicole H. Anderson

Baker J. Angstman

Chiara J. Antonioli

Joshua D. Bliss

Andrew J. Boutin

Kayleigh V. Bushweller

Alexandra Y. Cody

Eric Couture

Julia C. Cronan

Jacqueline R. Davies

Naomi L. Diamond

Molly C. Duncan

Nicolas A. Durieux

Wayne E. Elias

Jessica E. Gagne

Asianna Y. Giubardo

Rosalee I. Giubardo

Isaac D. Goldman

Logan J. Griswold

Flynn E. Hall

Grace L. Hemmelgarn

Benjamin Herskowitz

Charlotte A. Hill

Madison N. Hubbard

Jimmy Jiang

Aidan J. Johnson

Stephanie B. Joseph

Kaitlyn L. Kaplan

Dana M. Kasti

Dani M. Kasti

Carly A. Labrie

Megan M. LaForce

Mark J. Lang

Carly R. Laudenslager

Shayla F. Lawrence

Olivia E. Letourneau

Alexandra W. Maklad

Emily J. Marvin

Kiley J. McClure

Claire P. McDevitt

Camille M. Menard

Lily H. Michalak

Grayson E. Moore

Anthony H. Nguyen

Paige C. Niarchos

Mia J. O’Farrell

Mykala R. O’Farrell

Kylie C. Pierce

William B. Pintair

Sierra M. Polley

Eva M. Rocheleau

John S. Rushford

Justin M. Schaaf

Kathryn I. Schroeder

Cooper W. Snipes

Shelby E. Statton

Ella Rose M. Thompson

Clara Tiballi

Madison L. Trutor

Katherine M. Usher

Halina C. Vercessi-Clarke

Kolena A. Vercessi-Clarke

Johana N. Vigoreaux

Margaret Warren

Reilly M. Wells

Kaitlyn A. Zoller

Alexandra M. Zouck

Adam B. Zuchowski

A/B Honors

Connor F. Abrahams

Alexandra M. Akey

Maxwell A. Akey

Bryant C. Aldrich

Davis S. Allen

Casey J. Ammon

Taylor M. Antonioli

Benjamin T. Apfelbaum

Jared S. Avery

Brianna S. Bachinski

Lani R. Baker

Nathan M. Bamberger

Sophia A. Barton

Cathryn A. Belanger

William R. Bialowoz

Alexandra D. Bisaccia

Spencer J. Bissonette

Nina I. Bitca

Toni Blackburn

Morgan C. Blaine

Koell J. Blake

Erica A. Bliss

Hannah E. Bohmann

Jacob S. Boliba

Laurynn J. Bombardier

John B. Bose

Riley A. Boucher

Joshua F. Bowen

Mekkena S. Boyd

Jacob E. Brassard

Tyler P. Brooks

Andrew J. Bruce

Julia E. Bryant

Ben T. Carnahan

Bennett R. Cheer

Lizbeth Cintron

Bryan J. Claussen

Samuel J. Clear

Hayley S. Clos

Rachael L. Coker

Grace A. Colbeth

Maddie I. Collins

John Z. Colt

Kevin I. Conger

Geneva R. Cote

Lily M. Cote

Trevor J. Cotton

Nathan R. Cuttitta

Ashley B. Davidson

John D. Delisle

Makenzie E. Detch

Annabel E. Dilley

Allyssa M. Downs

Liam R. Drake

Jennifer M. Duchaine

Reagan L. Dufresne

Ethan W. Duncan

Eli J. Dunphy

Natalie M. Durieux

Joanna N. Engisch

Eryn E. Erdman

Eliza L. Fehrs

Anna L. Frazee

Flynn L. Freeman

Lansingh W. Freeman

Liam W. Freeman

Cassidy R. Frost

Margaret C. Gannon

Laura H. Gerry

Sophia R. Gigliotti

Katherine E. Gingras

Guinevere K. Giubardo

Sydney M. Glickman

Elena L. Godbout

Nathan T. Godbout

Willow Goldberg

Jeffrey M. Goldman

Kyle M. Gorman

Benjamin R. Gramling

McKenna E. Griswold

Claire E. Gugerty

Zachary P. Hark

Caroline B. Hill

Cameron D. Hood

Nevin B. Hood

Madeline A. Huber

Bray F. Hunter

Kirk A. Igler

Adele O. Jennings

Alexa M. Kartschoke

Olivia G. Kinsel

Benjamin M. Klein

Cameron A. LaBounty

Ally J. LaCroix

Sarah R. Lancaster

Daniel S. LeBlanc

Emily S.LaCroix

Jarett P. Legg

Noah L. Lemieux

Jared F. Leonard

Brendan J. LePrevost

Taya M. LePrevost

Halie S. Letourneau

Emma A. Lieberman

Nathaniel R. Littlefield

Jack H. Locker

Shannon M. Loiseau

Isabella A. Margi

Caleb R. Martin

Margaret E. Mathon

Kate D. McAllister

Liam M. McCue

Eliza McLean

Ruairidh J. McNeil

Emma K. McSalis

Olivia M. Mead

Luca J. Mele

Alexis E. Meyer

Nicholas J. Mogielnicki

William H. Moody

Hannah J. Munn

Jacob S. Murphy

Julia E. Neeld

Katelynn Nelsen

Kimberly T. Nguyen

Colby P. Norton

Christopher T. O’Brien

Callyn J. O’Connell

Matthew P. O’Hare

Olivia L. O’Neal

Jacob N. Parker

Madison E. Parker

Allie E. Pashby-Rockwood

Jamie L. Pashby-Rockwood

William F. Pasley

Madison M. Patrick

Katelyn M. Peck

Giang N. Pham

Nicolas A. Pino

Emma A. Rashford

Michaela M. Rehak

Fiona H. Reiner

Liam P. Reiner

Kathleen N. Richburg

Bella M. Rieley

Hattie J. Roberts

Jonah B. Roberts

Claire A. Rocheleau

Abigail N. Rosenthal

Reilly S. Roth

Cortney A. Roy

Sophie B. Roy

Alia M. Russo

Michael J. Russo

Kelsie M. Saia

Kyle E. Sargent

Douglas W. Schmidt

James S. Schmidt

Clara J. Schultz

Kai S. Sedic-Lawton

Wyland B. Seibert

Allison T. Selwah

Hugo H. Serinese

Nathaniel R. Shanks

Eric D. Shepard

Sohaila C. Shiffert

Josephine M. Sinopoli

Tyler G. Skaflestad

Silas C. Skiff

Parker T. Soares

John P. Spasyk

Robert A. Spencer

Richard D. Spradling

Emma E. Strack

Graham M. Streeter

Hanna N. Swett

Jack T. Tenda

Gabriel K. Tharp

Lucien A. Theriault

Victoria L. Thompson

Hannah Tiballi

Keeghan E. Tolan

Christel Tonoki

Bennett G. Townley

Matthew K. Trifaro

Alexander A. Ulanov

Victoria Uliano

Ryan G. Underhill

Danielle M. Urban

Nathaniel O. Van Buren

Olivia R. Varricchione

Zachary S. Varricchione

Kevin E. Veronneau

Olivia V. Voth

Joseph F. Warren

Daniel G. Watson

Megan D. Watson

Brock L. Werner

Olivia R. Werner

Andrew J. Wilkinson

Brittany Wright

Prince L. Yodishembo

Erin L. Zubarik

Reid C. ZuWallack

Thomas H. Zych

Speak Your Mind